Z pozoru dobór skarpetek i stopek męskich nie powinien sprawiać większego problemu.  W rzeczywistości okazuje się jednak, że mężczyźni niejednokrotnie nie mają pojęcia, na co powinni zwracać uwagę i jakie reguły rządzą tym elementem garderoby.

Czytaj więcej...

Każda kobieta chce wyglądać olśniewająco na ważnych wydarzeniach, a nawet na co dzień. Rajstopy pozwalają podkreślić kształty, wydłużyć nogi i optycznie wyszczuplić sylwetkę. Niestety wiele kobiet ma problem z doborem rodzaju rajstop do swojego stroju. Z racji tego, że istnieje wiele rodzajów rajstop, można mieć problem z wyborem tych właściwych. Warto więc pamiętać o kilku podstawowych zasadach modowych. 

Czytaj więcej...

skarpetki uciskowe

Skarpety, pończochy, podkolanówki czy rajstopy mają bardzo duży wpływ na komfort chodzenia. Nawet najlepiej dobrane obuwie może powodować problemy, jeśli nie mamy odpowiednich skarpet. Co warto wiedzieć o skarpetkach oraz innych wyrobach uciskowych i bezuciskowych? Zapraszamy do wpisu.

Czytaj więcej...

pranie ponczoch

Rajstopy, szczególnie te cieńsze, często traktujemy jak produkt jednorazowego użytku. Jest jednak kilka sposobów, aby przedłużyć ich trwałość poprzez odpowiednią pielęgnację. Dzięki zastosowaniu prostych metod żywotność tej delikatnej części garderoby znacząco się zwiększy. 

Czytaj więcej...

rajstopy

Dziecięce rajstopy to przydatna część garderoby zarówno dla małych dzieci, jak i tych nieco starszych. Aby maluchy chciały je nosić, powinny być dobrze dobrane oraz przyjemne w dotyku. Wbrew pozorom rajstopy dla dorosłych nie są takie same, jak te dziecięce, głównie ze względu na fakt, że te drugie pozbawione są zazwyczaj szwów. 

Czytaj więcej...

rajstopy

Rajstopy znajdują się w garderobie prawie każdej kobiety, choć nie wszystkie zdajemy sobie sprawę z tego, w jakiś sposób przebiega proces ich produkcji oraz jakie materiały do tego służą. Zasadniczo do produkcji rajstop używa się dwóch rodzajów materiałów: naturalnych oraz syntetycznych. Włókna syntetyczne mają na celu wzmocnić ich konstrukcję i zwiększyć elastyczność, natomiast naturalne mają sprawić, że noszenie będzie jak najbardziej komfortowe. Które z nich są stosowane najczęściej?

Czytaj więcej...

rajstopy

Zanim zakupimy konkretny model rajstop, powinnyśmy poznać jeden z głównych parametrów służących do ich opisania. Jest to skrót DEN oznaczający gęstość splotu włókien, czyli grubość rajstop, a tym samym ciepło, które nam gwarantują. Jak w praktyce rozróżnić, który model będzie odpowiedni na daną porę roku i na określoną okazję?

Czytaj więcej...

rajstopy

Rajstopy wcale nie muszą „puszczać do nas oczek” już po jednym założeniu, oczywiście o ile zakupimy produkt właściwie wykonany. Te najlepsze będą nie tylko wygodne, ale także dobrze zniosą pranie i regularne noszenie. Po czym poznać dobre jakościowo produkty i dlaczego warto w nie zainwestować?

Czytaj więcej...

slub

Jednym z ostatnich dylematów Panny Młodej tuż przed ślubem jest to, czy powinna ona założyć pończochy, czy może rajstopy. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady, na co jednak należy zwrócić szczególną uwagę?

Czytaj więcej...

ponczochy

Pończochy to niezwykle kobiecy i zmysłowy element kobiecej garderoby. Choć z zewnątrz nasze nogi wyglądają tak samo, jak w rajstopach, pończochy dodają kobiecie pewności siebie i poczucia wyjątkowości. Pończochy sprawdzą się zarówno latem, jak i w chłodniejsze dni. Latem będą stanowiły wręcz wygodniejszą alternatywę dla rajstop, będzie nam w nich po prostu chłodniej. W zimie, jeśli wybierzemy te z grubszego materiału, dalej będziemy miały zapewniony komfort termiczny przy zachowaniu subtelnej elegancji podczas wieczornych wyjść czy spotkań biznesowych. Gdy nie mamy już wątpliwości, że pończochy to jest rozwiązanie idealne dla nas, teraz należy zastanowić się, które pończochy wybrać – te z pasem, czy te samonośne.

Czytaj więcej...