pończochy samonośne

Pończochy samonośne to niezwykle stylowy dodatek do kobiecej stylizacji. Można je nosić zarówno zimą, jak i latem, wybierać spośród różnych grubości, kolorów i wzorów. Aby jednak czuć się w nich komfortowo, musimy zadbać o to, aby pończochy były jak najbardziej dopasowane do naszej sylwetki. Zbyt szerokie będą nieestetycznie się marszczyć, a zbyt wąskie bardzo opinać na nodze i tworzyć fałdy w okolicach sylikonowego pasa. Jeśli kupimy za krótkie pończochy, to koronka może być widoczna podczas noszenia krótkiej spódniczki, a w za długich może sięgać zbyt wysoko ud i rolować się w trakcie chodzenia. W jaki sposób wybrać zatem odpowiedni rozmiar pończoch samonośnych?

Read more...

rajstopy na żylaki

Niewydolność żylna kończyn dolnych, to coraz częstsza przypadłość, z którą zmagają się osoby prowadzące siedzący tryb życia. Również nieprawidłowa dieta oraz brak ruchu mogą powodować, że na nogach pojawiają się trwałe rozszerzenia żylne zwane potocznie żylakami. Leczenie tej dolegliwości bywa uciążliwe i nie zawsze przynosi zamierzone rezultaty, dlatego warto zareagować już podczas pojawienia się pierwszych symptomów choroby. Bóle nóg i opuchnięte kostki oraz pojawiające się na nogach poskręcane żyłki przypominające pajączki, to pierwsze objawy żylaków. Warto wtedy pomyśleć o kompresoterapii, czyli terapii uciskowej.

Read more...

we wzory

Od pewnego czasu można dostrzec powrót kolorowych skarpetek do codziennej mody męskiej. Przestały być symbolem złego smaku i okazało się, że stanowią element, który jest w stanie wprowadzić odrobinę zamętu do męskich stylizacji. Ich wykorzystanie niekiedy jest niezwykle zaskakujące i przewiduje możliwość zestawienia ich choćby z eleganckimi marynarkami oraz męskimi pantoflami. Szczególnie dobrze odnajdują się tam, gdzie ważne jest przełamanie konwencji. 

Read more...

rajstopy

Rajstopy to bardzo ważna część damskiej garderoby. Panie zakładają je do spódniczek, sukienek na nawet spodni. Warto wybrać dobrej jakości rajstopy. Takie produkty są trwałe, wygodne i praktycznie niewyczuwalne. Co więcej, doskonale prezentują się nawet po kilku praniach. Dlatego warto zwrócić uwagę na pewne elementy podczas zakupu wskazanego produktu. Dowiedz się, co jest ważne.

Read more...

kolorowe rajstopy

Na polskich ulicach coraz częściej można zobaczyć kolorowe rajstopy, przeżywające obecnie swój renesans po czasach popularności w latach 80., dzięki lansowaniu ich przez takich projektantów, jak na przykład Tom Ford, Gucci, Balenciaga, Jeremy Scot czy Alexander Wang. Przy zachowaniu odpowiednich zasad, kolorowe rajstopy urozmaicą stylizację i sprawią, że na pewno zostaniesz zauważona. Jak zatem je nosić, aby nie przesadzić z ekstrawagancją, a wyglądać naprawdę dobrze?

Read more...

mężczyzna zakładający skarpetki

Z pozoru dobór skarpetek i stopek męskich nie powinien sprawiać większego problemu.  W rzeczywistości okazuje się jednak, że mężczyźni niejednokrotnie nie mają pojęcia, na co powinni zwracać uwagę i jakie reguły rządzą tym elementem garderoby.

Read more...

Każda kobieta chce wyglądać olśniewająco na ważnych wydarzeniach, a nawet na co dzień. Rajstopy pozwalają podkreślić kształty, wydłużyć nogi i optycznie wyszczuplić sylwetkę. Niestety wiele kobiet ma problem z doborem rodzaju rajstop do swojego stroju. Z racji tego, że istnieje wiele rodzajów rajstop, można mieć problem z wyborem tych właściwych. Warto więc pamiętać o kilku podstawowych zasadach modowych. 

Read more...

skarpetki uciskowe

Skarpety, pończochy, podkolanówki czy rajstopy mają bardzo duży wpływ na komfort chodzenia. Nawet najlepiej dobrane obuwie może powodować problemy, jeśli nie mamy odpowiednich skarpet. Co warto wiedzieć o skarpetkach oraz innych wyrobach uciskowych i bezuciskowych? Zapraszamy do wpisu.

Read more...

pranie ponczoch

Rajstopy, szczególnie te cieńsze, często traktujemy jak produkt jednorazowego użytku. Jest jednak kilka sposobów, aby przedłużyć ich trwałość poprzez odpowiednią pielęgnację. Dzięki zastosowaniu prostych metod żywotność tej delikatnej części garderoby znacząco się zwiększy. 

Read more...

rajstopy

Dziecięce rajstopy to przydatna część garderoby zarówno dla małych dzieci, jak i tych nieco starszych. Aby maluchy chciały je nosić, powinny być dobrze dobrane oraz przyjemne w dotyku. Wbrew pozorom rajstopy dla dorosłych nie są takie same, jak te dziecięce, głównie ze względu na fakt, że te drugie pozbawione są zazwyczaj szwów. 

Read more...